Познат е терминот за дуелот со Елче во Скопје – еве кога игра Ѓорче Петров во Европскиот Куп

Европската ракометна федерација ги потврди термините за двомечот меѓу македонскиот првак Ѓорче Петров и шпанскиот Елче.

Овој двомеч од четвртфиналето на Европскиот Куп ќе се игра на 10 март во Шпанија и 17 март во Македонија.

Првиот натпревар меѓу македонскиот и шпанскиот тим на 10 март ќе се игра во Елче во салата „Есперанца Луз“ со почеток во 12:30 часот.

Реваншот е во спортската сала во Автокоманда на 17 март со почеток во 19:00 часот, по што ќе биде познат четвртфиналистот во Европскиот Куп.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...