ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со истите 16 од претходниот дуел ќе и се спротистави на Унгарија

Кадетите на Македонија денес на Светското првенство во Хрватска ќе се соочат со незгодната Унгарија во разигрувањето за пласман од 9 до 12 место.

Ако победиме ќе играме со подобриот од дуелот Чешка – Саудиска Арабија за 9 место, а доколку загубиме со поразениот од истиот натпревар за 11 место.

Составот на нашата селекција ќе биде истиот што настапи и на последниот дуел од главната рунда против Австрија.

Тоа значи дека на терен нема да биде бекот Дамјан Митев, кој во дуелот со Данска доби незгоден удар.

Натпреварот меѓу репрезентациите на Македонија и Унгарија ќе стартува со почеток од 20:00 часот.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...