🎥 Пред пет години Вардар го направи еден од најспектакуларните пресврти во историјата!

🎥 Пред пет години Вардар го направи еден од најспектакуларните пресврти во историјата!

На денешен ден пред пет години, ракометарите на Вардар го направија еден од најспектакуларните пресврти во историјата на ракометот. Во полуфиналето од Лигата на шампионите губеа и со седум разлика од каталонскиот гигант Барса во второто полувреме, но Стоилов, Дибиров, Милосављев, Карачиќ, Скубе и останатите „црвено-црните“ го фрлија на колена шпанскиот џин и славеа со 29-27. Понатаму се е историја…Потсетете се на тие моменти…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Сиднеј Универзитет им се придружи на Барса, Веспрем, Магдебург…

Се комплетираа учесниците на претстојното Светско клупско првенство...

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...