Прилеп има нов капитен (ФОТО)

Екипата на Прилеп, која пред неколку дена означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона 2023/24, доби нов капитен.

Бидејќи довчерашниот капитен, левиот бек Давор Шокоски, замина во Скопје, раководството на клубот одлучи капитенската лента да ја носи Филип Велески.

Заменик капитен во екипата на Прилеп ќе биде левото крило Христи Бикоски.

Прилепчани во текот на подготвителниот период ќе одиграат неколку пријателски дуели.

Од 24 до 28 август, ќе бидат домаќини на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ со учество на шест македонски и две странски екипи.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...