Пролет убедливо ја доби контролата со Скопје

Тимот на  Пролет забележа победа со десет гола разлика, 38-28, на гостувањето против градскиот ривал Скопје, во првиот контролен натпревар пред стартот на новата сезона.

Победата на Пролет беше најавена уште по првиот дел, кога момците на Алексо Лембанов поведоа со 19-12.

Двајцата тренери им дадоа шанса на сите ракометари, но Пролет целосно го контролираше резултатот.

Тимот на Пролет следните контролни натпревари ќе ги игра на турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп, каде ќе се сретне со Еурофарм Пелистер 2, Мулти Есенс и со финскиот прволигаш Кокс.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...