Промашување на векот – не погоди во празен гол од шест метри! (ВИДЕО)

Едно од најдобрите десни крила во светот, Аркадиуш Морито, стана ѕвезда на социјалните мрежи.

На големото дерби од полскиот шампионат меѓу неговиот Келце и Висла Плоцк, Морито го промаши невозможното.

Тој иташе во контранапад, голот беше празен, а гостинскиот голман потоа трчаше кон голот, а Морито ја погоди пречката.

Кога Морито не погоди од оваа ситуација, навивачите во „Легионово“ се фаќаа за глава, а тоа беше само навестување за поразот од Висла, 29-28.

Ова беше прв пораз на домашен терен за Келце по 189 натпревари, а победничката серија траеше од 2011 година.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...