Промени во Татран Прешов – заминуваат Цвитковиќ, Давидовиќ, Касаткин…

Промени во Татран Прешов – заминуваат Цвитковиќ, Давидовиќ, Касаткин…

Словачкиот шампион Татран Прешов ќе има големи промени во играчкиот кадар за наредната сезона.

Од клубот заминуваат носителите на играта – голманот Марио Цвитковиќ, пивотот Вјачеслав Касаткин и средниот бек Марко Давидовиќ.

Тројцата беа меѓу најдобрите оваа сезона и во домашните и во европските настапи, па јасно е дека Татран ќе мора да бара соодветни замени.

Покрај Цвитковиќ, Давидовиќ и Касаткин, заминува и украинскиот бек Данило Кајан, кој не беше меѓу главните ракометари.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ