Противникот на Македонија загуби кај Романија

Ривалот на женската сениорска репрезентација во квалификациите за ЕП 2024 година, Шпанија, загуби на вториот пријателски натпревар од Романија.

По ремито на првата меѓусебна средба, 30-30, избраничките на Амброш Мартин загубија на вториот меч со 30-25.

По овие две средби, новиот селектор на Шпанија останува без победа на клупата, па ќе мора да почека нова шанса.

Македонија и Шпанија се фаворити за првите две места во конкуренција со Литванија и Азербејџан.

Нашите ракометарки ќе ги одиграат двете средби против Шпанија во 2024 година, кон крајот на февруари и почетокот на март.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...