Прва евро задача за Металари и Николовски

Судиската двојка Исмаил Металари и Ненад Николовски, кој покрај ЕХФ значката, летово доби и ИХФ значка, ќе ја има првата евро-задача во новата сезона.

Европската ракометна федерација ги делегираше Металари и Николовски на средба од второто квалификациско коло во женската Лига на Европа.

Тие ќе го судат мечот меѓу францускиот Дижон и норвешкиот Молде, кој ќе се одигра на 23 септември од 20:00 часот.

Двојката Металари – Николовски одработи одлично ова лето на кадетскиот Мундијал во Хрватска и ја доби и ИХФ значката.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Црна Гора

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Заврши сонот за четвртфинале, Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место

Женската младинска репрезентација на Македонија на Светското првенство...

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денес ги објави  шеширите...