Радивојевиќ пристигна во Битола – ќе се приклучи на тренинзите на пелистерци (ФОТО)

Најновото засилување во Еурофарм Пелистер, Богдан Радивојевиќ, денес пристигна во Битола и се запозна со своите нови клупски другари, стручниот и медицинскиот тим и управата на клубот.

Радивојевиќ го следеше денешниот тренинг на својот нов тим, ја доби клупската опрема и утре со екипата ќе патува на „Турнирот на пријателството“ во Сакарија.

Искусниот репрезентативец на Србија игра на позиција десно крило и минутажата на теренот ќе ја дели со македонскиот репрезентативец Ненад Костески.

Тој во актуелниот шампион на Македонија ќе настапува заедно со неговите сонародници Урош Борзаш и Дарко Стевановиќ.

 

ТРАНСФЕР БОМБА: Богдан Радивојевиќ потпиша за Еурофарм Пелистер!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...