Рајн Некар одигра втор тест пред Вардар – „лавовите“ постигнаа 44 гола!

Тимот на Рајн Некар викендов настапува на турнирот „С-Куп 2023“ и на првиот натпревар забележа убедлива победа.

По триумфот минатиот викенд над нисколигашот Валцбахтал со 62-16, „лавовите“ совладаа уште еден нисколигаш – Опенвајлер со 44-29.

Ова беше четвртфинален натпревар на „С-Куп 2023“, а во полуфиналето Рајн Некар ќе има посериозен ривал, тимот на Балинген.

Меѓу најдобрите стрелци беа Море, Закаријас и новото засилување Давидсон со по шест гола, Колбахер даде четири, Кнор беше стрелец на три, а Јагањац постигна два.

Бундеслигашкиот тим е ривал на Вардар во квалификациското коло за Лигата на Европа. Првиот меч ќе се игра на 26 август од 19:00 во Скопје, а вториот на 3 септември во Хајделберг.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...

Почина славниот Дејвид Меккалум – METRO.mk

Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпознат по улогите на...

Сончево со мала облачност, температурата до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена...

Маж приведен откако направил хаос во казино

На 25.09.2023 околу 03:20 часот во Пробиштип, полициски службеници...