Ристевски за 24Ракомет ТВ: Нашата цел е пласман во ТОП 8, ќе се обидеме да ја оствариме (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија славеше против Црна Гора со 29-20 и дојде на чекор до пласман во главната рунда на Светското првенство во Хрватска. Кружниот напаѓач Самоил Ристевски во дуелот со Црногорците имаше три реализации. Членот на Еурофарм Пелистер 2 ги сподели своите очекувања за денешниот дуел со Грузија и истакна дека целта на Македонија е пласман меѓу најдобрите осум кадетски репрезентации на светот. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...