Ристовска и ЦСКА ги дели уште еден меч до обрана на титулата

Екипата на ЦСКА Москва, во која настапува репрезентативката на Македонија, Сара Ристовска, ја доби првата финална пресметка во рускиот шампионат.

ЦСКА Москва за ривал во финалето од плеј-офот го има најголемиот ривал, тимот на Ростов Дон, кој од клупата е предводен од Ирина Дибирова.

Ристовска и нејзините колешки успеаја на денешниот натпревар да бидат подобри триумфирајќи со два гола разлика, 28:26(15:10).

Избраничките на Олга Акопјан доколку обезбедат победа на вториот финален натпревар, тогаш ќе освојат нова титула, втора во низа.

Македонката на денешниот натпревар имаше две реализации, додека Карина Сабирова беше предводник на стрелците во московската екипа, постигна шест погодоци.

ЦСКА Москва и Ростов Дон на 24 мај повторно ќе ги одмерат силите, а доколку победи тимот предводен од Ирина Дибирова, следува „мајсторка“ за титулата.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...