Ристовски порача: Никогаш не го отпишувајте Вардар

Ристовски порача: Никогаш не го отпишувајте Вардар

Екипата на Вардар вторпат во десетина дена го победи актуелниот шампион Еурофарм Пелистер и покажа дека има тим за враќање на титулата во свои раце.

Вардарци на 6 септември во Струмица го совладаа битолскиот тим со 30:26 и го освоија трофејот во Супер Купот.

Екс првакот на Македонија денес во суперлигашкото дерби со битолчани триумфираше со скоро идентичен резултат, 30:25.

По првата добиена битка со вечниот ривал, извршниот директор на Вардар, Борко Ристовски, преку социјалните мрежи порача дека Вардар никогаш не треба да се отпишува.

 

 

Вардар за следен ривал во суперлигашката конкуренција го има тимот на Пролет.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Двојна унгарска победа над Словенија, Германија триумфално против Франција

Селекциите што ќе бидат дел од Олимписките игри...

🎥 Галец пуштен на најјако – ги излуде Австријците

Голманот Иван Галевски по одличната клупска сезона, блеска...

Македонија чека чудо – португалско или германско

По ремито со Австрија, 20-20, машката младинска репрезентација...

И во лошото има добро: Младинците се пласираа на Мундијалот 2025 во Полска!

Машката младинска репрезентација на Македонија одигра само реми...