Ристовски порача: Никогаш не го отпишувајте Вардар

Екипата на Вардар вторпат во десетина дена го победи актуелниот шампион Еурофарм Пелистер и покажа дека има тим за враќање на титулата во свои раце.

Вардарци на 6 септември во Струмица го совладаа битолскиот тим со 30:26 и го освоија трофејот во Супер Купот.

Екс првакот на Македонија денес во суперлигашкото дерби со битолчани триумфираше со скоро идентичен резултат, 30:25.

По првата добиена битка со вечниот ривал, извршниот директор на Вардар, Борко Ристовски, преку социјалните мрежи порача дека Вардар никогаш не треба да се отпишува.

 

Вардар за следен ривал во суперлигашката конкуренција го има тимот на Пролет.

Вардар по вторпат го преслуша Еурофарм Пелистер сезонава

 

 

 

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Стапи во сила Европскиот закон за чипови

Денеска стапи во сила Европскиот закон за чипови, кој...

Ретро е во мода: ВХС касетите се враќаат

VHS лентите се продаваат за над 17.000 евра на...

Дејвид Бекам ја откри тајната на својот долгогодишен брак: Има едно многу битно златно правило

Останаа, и покрај се‘ што медиумите им сервираа… Многумина се...