Сафранко за 24Ракомет ТВ: Се уште се воигруваме, но може многу да се очекува од Охрид (ВИДЕО)

Тимот на Охрид ќе игра за третото место на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“, откако славеше против Бешикташ со 35-32. Најдобар поединец на мечот беше левиот бек Рудолф Звонимир Сафранко, кој постигна осум погодоци. Тој вели дека тимот се уште се воигрува пред стартот на новата сезона, и дека навивачите може да имаат високи очекувања од него и соиграчите. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...