📷 Се евоцираа спомени: Некогашните кометалки и тренерот Радиќ на дружба

📷 Се евоцираа спомени: Некогашните кометалки и тренерот Радиќ на дружба

За време на Светското првенство за младинки во Македонија присутни се голем број на поранешни ракометарки и ракометни работници.

Романката Нарциса Лекушану повторно е во Скопје како официјално лице на Светската ракометна федерација, а на еден од натпреварите се сретна со некогашниот нејзин тренер од Кометал Ѓорче Петров, Владимир Радиќ.

Тука беше и македонската легенда Гордана Нацева, која сега е дел од раководството на Вардар, а со српската делегација во Македонија беа уште две поранешни членки на Кометал Ѓорче Петров – Татјана Медвед и Бранка Јовановиќ.

Медвед, која своевремено работеше и во Академијата на Вардар, сега е делегат на Европската ракометна федерација, додека Јовановиќ работи со Урош Брегар во женската репрезентација на Србија.

Лекушану го искористи својот престој во Скопје и евоцираше спомени од престојот во македонската престолнина и со Елена Златановска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...