Сергеј Трифуновиќ приведен во Сплит: Мештаните биле уплашени од паметното куче, а полицијата навредена

Актерот Сергеј Трифуновиќ е приведен во Сплит откако граѓаните го пријавиле дека го шетал своето куче без поводник, а ним тоа им пречело, информира хрватска Слободна Далмација.

Се наведува и дека Трифуновиќ, кога пристигнала полицијата, почнал да ги навредува и омаловажува полицајците поради што е приведен.

Станува збор за куче од најпаметната раса – германски овчар, со кој Трифуновиќ постојано бил во придружба, и наводно ги игнорирал забелешките на минувачите кои се плашеле од кучето, а кои потоа повикале полиција.

Се наведува и дека тој е приведен за две кривични дела, чување животно без надзор и навреда на полицајци.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...