Шабан го убија два часа откако проговори за врската со Цеца (ФОТО)

Дејан Марјановиќ -Шабан пред 29 години  во едно интервју ја откри вистината за врската со пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ. Но, два часа подоцна беше убиен!

Наречен „некрунисан крал на Звездара“, Дејан Марјановиќ Шабан, поранешен пријател на пејачката Мира Шкориќ и  момче на Цеца, тогашна Величковиќ и  беше свршен, беше убиен пред 29 години, пред влезот во зградата на булеварот Револуција каде што живеел.

Со истрели од револвер го убил неговиот малолетен кум, тогаш петнаесетгодишниот Александар Пауновиќ, познат како Малиот Паун.

Цеца тогаш изјави дека не знаела оти е момче од асфалтот и оти и бил претставен како сопственик на бутици.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...