Шампионот ја задржа репрезентативката Анастасија Николовска!

Најдоброто лево крило во Женската лига за минатата сезона во изборот на 24 Ракомет, Анастасија Николовска, нема да ја менува клупската средина.

Македонската репрезентативка останува верна на Ѓорче Петров, откако со раководството на клубот постигна нов договор.

Николовска во редовите на Ѓорче Петров пристигна пред две сезони од Чаир и веднаш стана главна алка во тимот на „лавиците“.

24-годишната ракометарка потекнува од школата на Кастратовиќ. Во својата кариера беше дел и од екипите на Вардар, Пелистер и Спартак.

Македонскиот шампион претходно го продолжи договорот со голманката Слободанка Кицеска, додека прво засилување во тимот на Симе Симовски е Јована Трајкоска од Вардар.

Кицеска останува верна на шампионот – потпиша нов договор

 

 

Од Вардар во Ѓорче Петров – Трајкоска е прво засилување во македонскиот шампионИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...