Шампионот Локомотива и Седлоска со убедлив старт во Хрватска

Тимот на Локомотива Загреб, каде што игра македонската интернационалка Андреа Седлоска, имаше победнички старт на хрватскиот шампионат.

Хрватскиот првак, иако ослабен на домашен терен немаше проблеми против составот на Сесвете и победи со 32-16.

Победникот беше најавен уште по првото полувреме, кога избраничките на Ненад Шоштариќ направија залиха од седум гола, 16-9.

Левиот бек Седлоска на овој натпревар беше стрелец на еден погодок од еден обид. Следен предизвик за Македонката и Локомотива ќе биде на гости кај Осијек.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Црногорци и Швеѓанки за Македонија и Шпанија

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...