Шок за Франција – се повреди Мем, Жил веднаш повика нов ракометар

Шок за Франција – се повреди Мем, Жил веднаш повика нов ракометар

Домаќинот на Олимписките игри, селекцијата на Франција, се соочува со голем проблем пред стартот на натпреварувањето.

Десниот бек Дика Мем, заработил повреда на шутерската рака, а иако прегледот не покажал скршеница, сепак мора да му биде имoбилизирана следните денови.

Затоа селекторот Гијом Жил не сакаше да ризикува и го повика Кентан Мае да тренира со националниот тим во последната фаза на подготовките.

Дали Мем ќе биде подготвен навреме за стартот на Олимписките игри или ќе пропушти дел од натпреварите останува да видиме.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...