Симона Маџовска најдобар стрелец против Бломберг

Тимот на Цвикау, каде што игра македонската репрезентативка Симона Маџовска, загуби на премиерата на новата сезона во Бундес лигата.

Цвикау беше поразен на домашен терен од незгодниот состав на Бломберг со 12 гола разлика, 32-20.

Македонската репрезентативка беше најдобар стрелец во домашниот тим и успеа да постигне пет погодоци на овој натпревар.

Таа паузираше во дел од минатата сезона поради скршеница на стопалото, но сега е подготвена за настап.

Нов предизвик за Маџовска и Цвикау ќе биде гостувањето кај составот на Солинген следниот викенд.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...