Спасовски : Не ми е гајле дали некој од Владата, ДУИ, СДСМ или Алијанса ќе интервенира за онкологија, казни и одговорност мора да има

Оливер Спасовски на ТВ21 ја коментираше изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека никој од Владата нема да интервенира околу случајот на онкологија.

„Не ми е гајле дали владата ќе интервенира или не, тимот кој работи на овој случај има задача да ги открие сите виновници, и компромис со животот на граѓаните мора да има. И не ми е важно дали е некој од СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса. Која е таа политичка структура која што е повредна од еден човечки живот“, рече Спасовски.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ловќен и Будуќност остануваат доминантни во Црна Гора

По освоениот национален шампионат, ракометарите на Ловќен го...

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...