Стефан Атанасовски се сели во косовскиот првак

Стефан Атанасовски се сели во косовскиот првак

Кружниот напаѓач Стефан Атанасовски во новата сезона ќе има нов интернационален предизвик во кариерата.

Тој ќе го носи дресот на косовскиот шампион Раховеци, каде што тренер е Македонецот Горан Андоновски.

Атанасовски минатата полусезона ја мина во редовите на Куманово и имаше значајна улога во обезбедувањето на опстанокот.

Високиот пивот играше за Вардар Јуниор, Работнички, беше дел и од првиот тим на Вардар, а имаше и интернационално искуство во Ал Араби и Ал Мудар.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...