Стефаноски и Нацев искомбинираа 22 гола, Кичево го освои Ресен

Тимот на Кичево на гостувањето во Ресен кај Преспа Вардар дојде до победа од 29:24 во натпревар од 11. коло од плеј-аут фазата во Првата лига.

Гостите од Кичево победата ја најавија уште во првиот дел, на пауза заминаа со предност од 16:7 и рутински ги одработија вторите 30 минути.

Најефикасен на натпреварот беше членот на Кичево, Стефан Стефаноски, кој зад своето име запиша 14 погодоци, а своја поддршка имаше од Никола Нацев со осум погодоци.

Во поразениот табор се истакна Бојан Поповски со седум реализации, четири додаде Александар Димитриевски.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...