Стоилов за 24Ракомет ТВ: Уште не се знае каде е небото за овие играчи (ВИДЕО)

Вардар го освои трофејот во Супер Купот откако славеше против Еурофарм Пелистер со 30-26. Бидејќи главниот тренер на Вардар, Владо Недановски, ја одработува казната од четири натпревари суспензија, скопскиот тим од клупата беше предводен од Стојанче Стоилов, кој од оваа сезона е дел од стручниот штаб на „црвено-црните“. Некогашниот кружен напаѓач на македонската репрезентација за 24Ракомет ТВ ги сподели првите импресии по освојувањето на Супер Куп трофејот. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...