Стојановиќ презема клуб од Словенија!

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ, во новата сезона најверојатно ќе има нов предизвик во кариерата, дознава 24Ракомет.

Тој би требало да го преземе словенечкиот тим Тримо Требње, кој е во конкуренција за шампионската титула со Горење Велење.

Maкедонскиот стратег ќе го пополни местото што ќе остави празно Урош Зорман, кој се сели во амбициозниот Слован Љубљана.

Стојановиќ во пролетната полусезона е дел од кавадаречки Тиквеш, со кој обезбеди место на завршницата на Купот на Македонија.

Во тренерската кариера со успех ги водеше Металург и Охрид, беше дел и од Катар Спорт, а голем успех направи и со младинската репрезентација на Македонија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...