Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Сите 16 ракометари имаа свој придонес во победата над Црна Гора (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија славеше против Црна Гора со 29-20 и дојде на чекор до пласман во главната рунда на Светското првенство во Хрватска. Селекторот Раде Стојановиќ е задоволен од триумфот кој беше остварен со учинок од сите 16 играчи кои ги имаше на располагање. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…..Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...