СТРУГА 2023: Арсиќ за 24Ракомет ТВ – АЕК сака тројна круна (ВИДЕО)

Тимот на АЕК ќе игра за третото место на Струшкиот турнир 2023 по поразот од Алкалоид. Голманот на грчкиот првак, Игор Арсиќ, кој е македонски зет, ужива да игра во Струга и посакува да го освои третото место по пресметката со Гуиф. Тој вели дека амбициите на АЕК се тројна круна во Грција. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...