СТРУГА 2023: Георгиевски за 24Ракомет – Нека има македонско финале (ВИДЕО)

Вардар ќе се бори за 14 трофеј на Струшкиот турнир откако славеше против шведскиот тим Гуиф со 28-26. Капитенот на „црвено-црниот“ тим, Гоце Георгиевски, посакува македонско финале покрај езерото, а можен ривал на вардарци е тимот на Алкалоид. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...