СТРУГА 2023: Јапонецот Косуке Јасухира е МВП

Екипата на Вардар е победник на 51. издание на турнирот во Струга, откако во финалето против Алкалоид славеше со 25:20.

Вардар сега во својата колекција има 14 титули од турнирот во Струга, додека македонскиот шампион Еурофарм Пелистер е на второ место со 13 титули.

Покрај пехарот за освоеното прво место на турнирот, кај Вардар заминаа и две индивидуални награди, меќу кои и онаа за МВП.

најдобар играч – Косуке Јашухира (Вардар)
најдобар голман – Мартин Томовски (Вардар)
најдобар стрелец – Мерис Бошњак (Струга) – 18 гола

СТРУГА 2023: Вaрдар е нов рекордер – го освои 14. трофејИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

📸 Македонија (не) го сака ракометот, Исланд играше како дома

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...