СТРУГА 2023: Ќосевски за 24Ракомет ТВ – Уште од стартот го сфативме мечот сериозно (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар славеа убедливо со 29-17 во првото коло од 51. издание на Струшкиот турнир. Најдобар стрелец на овој меч беше вардарецот Ален Ќосевски со шест погодоци, а десното крило вели дека уште од стартот тој и неговите соиграчи сериозно го сфатиле ривалот, па во продолжение немаа проблем да ја задржат стекнатата предноста. Целосната изјава на Ќосевски погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...