СТРУГА 2023: Кој против кого на финалниот ден

По одигрувањето на последните натпревари од групната фаза на 51. издание од Струшкиот турнир, познати се сите двојки за натпреварите на финалниот ден.

Најпрво, во утринскиот термин од 10:30 часот, ќе играат екипите на Динамо Панчево од Србија и домаќинот Струга за петтото место.

Во терминот од 18:30 часот во битката за бронза, ќе се соочат АЕК Атина од Грција и шведскиот Ескилстуна Гуиф.

Во финалето што ќе се игра од 20:30 часот и ќе биде македонско ќе играат екипите на Вардар и Алкалоид.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...

„Излегов на крај со 30 жени“

Селекторот на женската ракометна репрезентација Кристијан Грчевски, од...