СТРУГА 2023: Костадиновиќ за 24Ракомет ТВ – Овој турнир има посебен шарм (ВИДЕО)

Српскиот тим Динамо Панчево загуби на премиерата на турнирот во Струга од македонскиот вицепрвак Алкалоид со 27-23. Капитенот Милош Костадиновиќ вели дека овие натпревари ќе бидат добра увертира за претстојната сезона и дека играњето на ваков турнир има посебен шарм. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Стапи во сила Европскиот закон за чипови

Денеска стапи во сила Европскиот закон за чипови, кој...

Ретро е во мода: ВХС касетите се враќаат

VHS лентите се продаваат за над 17.000 евра на...

Дејвид Бекам ја откри тајната на својот долгогодишен брак: Има едно многу битно златно правило

Останаа, и покрај се‘ што медиумите им сервираа… Многумина се...