СТРУГА 2023: Николиќ за 24Ракомет ТВ – Ова е тимска победа, одиме по трофеј! (ВИДЕО)

Тимот на Вардар славеше против Ескилстуна Гуиф со 28-26 и обезбеди место во финалето на Струшкиот турнир. Левиот бек Матија Николиќ беше еден од најдобрите поединци на натпреварот и ги сподели импресиите од средбата со шведскиот тим. Србинот вели дека тој и неговите соиграчи одат по трофејот во Струга. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...