СТРУГА 2024: Еурофарм Пелистер и Тиквеш покрај домаќинот ја комплетираат македонската тројка

СТРУГА 2024: Еурофарм Пелистер и Тиквеш покрај домаќинот ја комплетираат македонската тројка

Организаторите на Струшкиот турнир ги започнаа подготовките за 52. издание на традиционалниот турнир, еден од најстарите во Европа.

Оваа година на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ ќе играат шест екипи – три македонски и три странски.

Покрај домаќинот Струга, честа на Македонија ќе ја бранат и актуелниот шампион Еурофарм Пелистер, како и амбициозниот Тиквеш од Кавадарци.

Дополнително ќе бидат познати трите екипи од странство што ќе го збогатат новото издание на Струшкиот турнир.

Натпреварите ќе се играат од 14 до 17 август.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...