СТРУГА 2024: Шведскиот Гуиф доаѓа и ова лето покрај езерото

Струшкиот турнир ова лето ќе го има своето 52. издание на кое ќе играат три македонски и три странски екипи.

Од 14 до 17 август на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ ќе гостува шведскиот Ескилстуна Гуиф, објави организаторот.

Овој тим што е предводен од поранешниот црногорски селектор Зоран Рогановиќ, и минатото лето беше дел од турнирот.

Покрај Гуиф, уште две странски екипи ќе бидат дел од турнирот, а тука се домаќинот Струга, Тиквеш и Еурофарм Пелистер како претставници на Македонија.

Освојувачот на турнирот од минатата сезона, Вардар, ова лето не е дел од списокот на учесници.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...