Стружани на шопинг во Битола – донесоа лев бек

Тимот на Струга полека го склопува играчкиот мозаик пред стартот на новата сезона во суперлигашкото друштво.

Ново име во составот на Наум Танески е левиот бек Марко Мулиќ, кој досега настапуваше во младинските категории на Еурофарм Пелистер.

Тој веќе ги имаше првите настапи за тимот на Струга на традиционалниот турнир, и остави добар впечаток.

Стружани претходно се засилија со искусната тројка – Велко Маркоски, Јовица Младеновски и Златко Мојсоски, како и со десниот бек Мерис Бошњак.

Договорите ги продолжија Петар Бугариновиќ, Дејан Рикановиќ и Бобан Савески.

Стружани по настапот на Струшкиот турнир ќе бидат дел и од меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Супер Глоуб станува „Светско клупско првенство“

Досегашниот формат на натпреварување познат како Супер Глоуб...

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...