Светските прваци пречекани од 1.000 фанови во Франкфурт (ФОТО)

За разлика од Србија каде беше организиран величенствен дочек на кошаркарската и баскет репрезентација, како и Новак Ѓокоиќ, во Германија сликата е поинаква.

Светскиот првак беше дочекан во Франкфурт, но во една скромна атмосфера. Според германските медиуми околу 1.000 навивачи дошле да ги поздрават кошаркарите. Во центарот на вниманието се најде Денис Шрудер кој беше прогласен за МВП на финалето.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...

Енрике вели повредата на Мбапе не е многу сериозна, но болката му отежна да игра

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Луис Енрике, проговори за повредата...

Бајден предупредува дека „милиони ќе гладуваат“ ако „се затвори“ владата на САД

Американскиот претседател Џо Бајден и еден од неговите главни...

Почина славниот Дејвид Меккалум – METRO.mk

Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпознат по улогите на...