Тајник: Против Колстад ќе бидеме на ниво и ќе победиме!

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер в среда го започнува настапот во Лигата на шампионите против норвешкиот Колстад.

Едно од новите засилувања на тимот е средниот бек од Словенија, Домен Тајник, кој верува дека против Колстад тој и соиграчите ќе бидат на ниво.

„Откако дојдов во клубот, добро сум прифатен. Го загубивме Суперкупот, но верувам дека ќе биде подобро. Екипата е нова и ни треба воигрување. Се надевам дека на тренинзите ќе ги поправиме грешките. Верувам дека против Колстад ќе бидеме на ниво и ќе победиме“, вели Тајник.

Освен Колстад, битолчани ќе играат против екипи како Алборг, ПИК Сегед, Кил, ПСЖ, Келце и Загреб. Тајник верува дека Еурофарм Пелистер може против секој да игра.

„Лигата на шампионите е сон на секој ракометар. Еурофарм Пелистер е добра екипа која може да игра против секој противник и се надевам дека ќе дадеме сè од себе. Дома, пред полна сала, можеме да изненадиме секого“, заврши Тајник.

Првиот натпревар меѓу Еурофарм Пелистер и Колстад се игра в среда на 13 септември од 18:45 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...