Тасевска и Дорнбирн се вратија во елитата во Австрија

Тимот на Дорнбирн каде што игра македонската интернационалка Марија Тасевска, се врати во елитната конкуренција на Австрија.

Тасевска се врати во Дорнбирн на полусезоната и беше меѓу најдобрите стрелци на последните натпревари.

Во разигрувањето за опстанок, Тасевска и Дорнбирн имаа пет победи и еден пораз и убедливо го освоија првото место.

На последната средба Дорнбирн славеше против Грац со 33-32, а македонското лево крило постигна пет гола.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...