Teлохранителот на Аркан : Жељко е жив, го проверив гробот со детектор за метал, не реагираше

Милош Петковиќ, викан Дафина, кој долги години беше телохранител на Жељко Ражнатовиќ тврди дека Аркан е жив.Тој ова тврдење го докажува со тоа што ставил детектор за метал на гробот на Аркан и немало никаква рекација и оти било невозможно командантот да биде закопан без злато на него. Дафина е убеден дека Аркан е во Јужна Америка или на Кипар.

Позајмив детектор за метал и на длабочина од 2,5 метри на гробот на Аркан не открива метал. Отидов кај луѓето што ги прават тие споменици и го пробав таму и металните регистри таму. Продолжувам на вториот гроб и металот е регистриран таму.Сè уште тврдам дека Аркан не е убиен. Па, невозможно е да го закопаат без ништо. Не е можно.Аркан сега мора да е дебел, бидејќи не се движи како порано. Се сомневам дека е во Јужна Америка. Мислам дека сите сега зборуваат дека Аркан е на Кипар за да избега од Јужна Америка.Половина од единицата верува дека е жив, половина од единицата мисли дека е убиен. А каде е сликата од трупот на Аркан? Дури и ги прашав моите пријатели од канцеларијата и тие немаат. Хрватската разузнавачка служба би дала милион само за да може да погледне под плочата дали е таму Аркан-објаснува телохранителот.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Почина славниот Дејвид Меккалум – METRO.mk

Шкотско-американскиот глумец Дејвид Меккалум, можеби најпознат по улогите на...

Сончево со мала облачност, температурата до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена...

Маж приведен откако направил хаос во казино

На 25.09.2023 околу 03:20 часот во Пробиштип, полициски службеници...

Познато е која музичка ѕвезда ќе настапи на Супербоул

Американската поп ѕвезда Ашер ќе настапи на полувремето на...