Тиквеш и голманот се разделија: Гемаљевиќ се врати во Раднички Крагујевац

Тиквеш од Кавадарци ќе бара нов голман за наредната сезона, откако на крајот на оваа се разделија со Јанко Гемаљевиќ.

Српскиот чувар на мрежата и македонскиот клуб не ја продолжија соработката и секој си продолжува по својот пат.

Гемаљевиќ се враќа во родниот град Крагујевац и ќе ги браните на тимот на Раднички најмалку до 2026 година.

Тој во Кавадарци мина една сезона, а претходно освен за матичниот клуб, настапуваше и за Нови Пазар, Слога Пожега, Железничар Ниш и Црвена Ѕвезда.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...

Дневен хороскоп за петок, 21-ви јуни 2024-та

ОВЕНСтранично влијание може значително да го попречи вашиот напредок...