Тиквеш подобар од Прилеп во пријателски натпревар

Македонскиот претставник во Европскиот Куп, тимот на Тиквеш, го одигра првиот пријателски натпревар пред стартот на новата сезона.

Амбициозните кавадарчани го совладаа исто така амбициозниот состав на Прилеп, кој влегува со реновиран состав со 27-24.

Тиквеш го чекаат две средби со грчкиот ПАОК Солун, како и дуел со Пролет, а може да биде договорен уште еден меч пред стартот на Суперлигата.

Прилепчани пак ги очекува настапот на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ и силни тестови пред стартот на елитната конкуренција во Македонија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...