Тиквеш продолжува победнички – ПАОК падна во Кавадарци

Македонскиот претставник во Европскиот Куп, тимот на Тиквеш, го одигра третиот пријателски натпревар пред стартот на новата сезона.

Ракометарите на Тиквеш во спортска сала „Јасмин“ во Кавадарци беа подобри од ПАОК со 29:27 (15:15).

Избраниците на Никола Матлиески претходно ги одмерија силите со Вардар Неготини и Прилеп, на двата дуели немаа поголеми проблеми да стигнат до победа.

Тиквеш во првото коло од Супер лигата ќе игра против незгодниот Еурофарм Пелистер 2.

Освен вториот тим од Битола, ривали на кавадарчани сѐ и Охрид, Куманово, Аеродром, Скопје, Струга и Алкалоид.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...