ТРАНСФЕР БОМБА: Богдан Радивојевиќ потпиша за Еурофарм Пелистер!

Српскиот репрезентативец Богдан Радивојевиќ е најновото засилување за македонскиот првак Еурофарм Пелистер пред настапот на битолчани во ЕХФ лигата на шампионите.

Десното крило веќе е во Битола и ќе му се стави на располагање на тренерскиот двоец Звонко Шундовски и Александар Јовиќ и ќе биде дел од следните натпревари на македонскиот првак.

Ненад Костески ќе добие друштво на десната крилна позиција, a Павле Петровиќ веројатно ќе се посвети само на десната бековска позиција.

Радивојевиќ потекнува од Партизан, шест сезони играше во Германија за Флеснбург и Рајн Некар Левен, а четири сезони мина во унгарскиот ПИК Сегед.

Српскиот репрезентативец е одличен реализатор на удари од седум метри, а игра важна улога и во одбрана.

Ова лето битолчани се засилија со Андреас Нилсен, Калифа Гедбан, Урош Борзаш и Домен Тајник, а од вториот во првиот тим беа префрлени Емилијан Ѓорговски и Павле Петровиќ.

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...