Тренерот на голмани на Македонија со нов клупски предизвик

Тренерот на голмани на Македонија со нов клупски предизвик

Тренерот на голмани во машката македонска репрезентација, Нинослав Павелиќ, ќе има нов клупски предизвик во кариерата.

Павелиќ беше дел од големите промени во Нексе Нашице каде работеше на истата позиција и заминува ова лето.

Тренерот на голмани ќе му се придружи на уште еден Хрват – Хрвоје Хорват во швајцарскиот шампион Кадетен Шафхаузен.

Павелиќ со Македонија го очекуваат нови предизвици во квалификациите за ЕП 2026, како и на СП 2025 година во Хрватска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ