Туниски репрезентативец пред портите на Вардар!

Туниски репрезентативец пред портите на Вардар!

Тунискиот репрезентативен десен бек Ашраф Маргели би можел да биде ново засилување за македонскиот вицепрвак Вардар.

Според информациите од тунискиот новинар Рамзи Бен Тахер, Маргели е во завршни преговори со „црвено-црниот“ тим и би можел да стана вториот ракометар oд африканската земја во двократниот европски првак, по десниот бек Мохамед Бакар.

Маргели настапи за Тунис на квалификацискиот турнир за Олимписките игри и беше дел од ростерот на натпреварите против Унгарија, Португалија и Норвешка.

Десниот бек има 26 години (193/95) и ја заврши сезоната со титула во Тунис во дресот на Есперанца. Претходно има настапувано за Ал Калеј од Саудиска Арабија, како и за уште неколку клубови од неговата татковина.

Вардар досега ги потврди левите бекови Томче Стојановски и Дмитро Горига, како и десното крило Мигел Пинто, а договорите беа продолжени со најголем број ракометари од актуелниот состав.

Во „црвено-црните“ редови остануваат Лазаревски, Срдановиќ, Стојановски, Ќосевски, Георгиевски, Гогов…а заминуваат Мишевски, Карапалевски, Ѓукиќ и Томовски.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ