Урош Борзаш за 24Ракомет ТВ: Сите ќе се мачат кога ќе играат во Битола (ВИДЕО)

Во ракометот бековите ја прават играта, постигнуваат често и атрактивни голови. Сезонава бековската линија на Еурофарм Пелистер е разновидна, и засилена со „бомбардерот“ Урош Борзаш. Србин кој ги мина сите младински селекции на Веспрем, играше и за младите селекции на таа земја, а како сениор сега игра за Србија. Имаше двегодишен договор со Елверум, но поради Битола реши да го прекине. Следната сезона треба да тресе мрежи во Македонија, и најави дека иако сите ги сметаат за аутсајдери, тие знаат колку вредат и не се тоа. А во Битола на сите екипи ќе им биде тешко. Во интервјуто за 24Ракомет, Борзаш открива какви се тренинзите со Еурофарм Пелистер, за скандинавскиот ракомет, може ли да се одбрани титулата и кои се конкурентите….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...