Урош Борзаш за 24Ракомет ТВ: Сите ќе се мачат кога ќе играат во Битола (ВИДЕО)

Во ракометот бековите ја прават играта, постигнуваат често и атрактивни голови. Сезонава бековската линија на Еурофарм Пелистер е разновидна, и засилена со „бомбардерот“ Урош Борзаш. Србин кој ги мина сите младински селекции на Веспрем, играше и за младите селекции на таа земја, а како сениор сега игра за Србија. Имаше двегодишен договор со Елверум, но поради Битола реши да го прекине. Следната сезона треба да тресе мрежи во Македонија, и најави дека иако сите ги сметаат за аутсајдери, тие знаат колку вредат и не се тоа. А во Битола на сите екипи ќе им биде тешко. Во интервјуто за 24Ракомет, Борзаш открива какви се тренинзите со Еурофарм Пелистер, за скандинавскиот ракомет, може ли да се одбрани титулата и кои се конкурентите….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...